Anreise:
Abreise:
ab 159
Rabatt für Rabattcode "max" für Buchungen ab 3 Übernachtungen
Promo-Code
ANRUFEN Buchung FINDEN

Schwimmbad, Whirlpool & Sauna

Integralną częścią oferty Hotelu Maxymilian w Kołobrzegu jest szeroki wachlarz zabiegów upiększających i rehabilitacyjnych. Osobom, poszukującym idealnego wypoczynku w komfortowym hotelu z basenem, oferujemy skorzystanie z dobroczynnych zalet hydroterapii.

W Centrum Vital & SPA udostępniamy naszym Gościom możliwość regularnego korzystania z basenu, jacuzzi i nowoczesnej sauny. Hydromasaże, pływanie i gimnastyka to typy aktywności, które zaleca się zarówno osobom poszukującym skutecznych metod relaksacyjnych, jak i tym, którzy chcą mieć realny wpływ na poprawę sylwetki oraz formy fizycznej. Masaże wodne poprawiają krążenie i redukują wpływ stresu na organizm. Mają też niebagatelne znaczenie w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Coraz bardziej doceniane są także zdrowotne właściwości sauny: poprawa kondycji skóry i krążenia krwi, wydalanie toksyn, łagodzenie bólów reumatycznych, zmniejszanie napięcia wywołanego długotrwałym stresem. 

Każda z wymienionych aktywności ma dobroczynny wpływ na kondycję psychofizyczną, doskonale
sprawdzając się jako uzupełnienie zabiegów upiększających i rehabilitacyjnych.

Informacje praktyczne:

Strefa wellness z basenem, jacuzii i sauną znajduje się na poziomie -1.
Basen i jacuzzi są do Państwa dyspozycji w godzinach 7.00 - 21.00.

Wymiary basenu: 7 m x 3 m
Glębokość: 1,20 m
Temperartura wody: 30 stopni C
Wymiary jacuzzi: 6 osobowe
Temperatura wody: 36 stopni C

Woda w naszym basenie i jacuzzi jest zawsze najwyższej jakości - potwierdzają to niezbicie wymagane badania mikrobiologiczne i biochemiczne.

Sauna włączana jest na Państwa życzenie bezpłatnie w godzinach 16:00 - 21:00.

 

Strój do sauny – nago, w kostiumie czy w ręczniku?

Wiele osób, pragnących po raz pierwszy skorzystać z dobrodziejstw sauny, ma wątpliwości odnośnie zasad użytkowania i wymaganego „stroju”. Sauna to specyficzne miejsce, pozwalające na dogłębny relaks, ale i wymagające przestrzegania określonych zasad higieny. Hotele z basenem i wydzielonymi strefami wellness posiadają zazwyczaj własną etykietę zachowania w strefach SPA. Przyjrzyjmy się powszechnie obowiązującym zasadom, dotyczącym korzystania z sauny. Wbrew – dość często podawanym – mylnym informacjom, w saunie nie powinniśmy przebywać w kostiumie, ale nago. Kluczową zaletą sauny jest jej wpływ na skórę – poszerzenie naczyń krwionośnych i porów, co umożliwia szybsze wydalanie toksyn. Założenie kostiumu lub bielizny może wpływać negatywnie na proces oczyszczania ciała, a w rzadkich przypadkach doprowadzać do miejscowych odparzeń.

Wątpliwości odnośnie stroju są zrozumiałe. Na szczęście istnieje optymalne rozwiązanie pozwalające na jednoczesne zachowanie intymności i podstawowych zasad higieny. Zależnie od własnych potrzeb lub regulaminu hotelowego wchodzimy do sauny z jednym lub kilkoma ręcznikami w celu wyeliminowania bezpośredniego kontakt ciała z drewnem. Przed wejściem do sauny zaleca się zdjęcie obuwia (klapek) i biżuterii. Do sauny wchodzimy po umyciu i dokładnym osuszeniu całego ciała. Ze zdrowotnego punktu widzenia najbardziej korzystną dla organizmu będzie pozycja leżąca, pozwalająca na maksymalny relaks. Alternatywnie – możemy usiąść i położyć pod stopy dodatkowy ręcznik. Czas przebywania w saunie jest ściśle określony. Zazwyczaj zaleca są odbywanie krótkich, intensywnych sesji od 10 do 15 minut. Okres pobytu w saunie powinien być zawsze indywidualnie dostosowany do naszej odporności i wrażliwości na temperaturę, więc najważniejsze jest aby czuć się komfortowo i w razie potrzeby zaleca się wcześniejsze opuszczenie sauny . Po zakończeniu zabiegu (lub pomiędzy kolejnymi, krótkimi sesjami) należy ochładzać ciało zimnym powietrzem lub prysznicem. Koniecznie należy umyć ciało, aby pozbyć się potu.

Korzystanie z sauny jest zalecane w przypadku wielu schorzeń, ale wiąże się z też z obostrzeniami np. dla osób z niewydolnością krążenia lub chorych, przyjmujących określone leki. W razie wątpliwości, przed skorzystaniem z zabiegu warto skonsultować się z lekarzem. Nagłe złe samopoczucie lub osłabienie to wyraźny sygnał do natychmiastowego opuszczenia sauny.

Gästebewertungen

"Sehr gutes Hotel in fantastischer und ruhiger Lage. Ich kann es nur weiterempfehlen!"
Wiktor_Z, Booking.com
Ich empfehle es alle weiter.
Katarzyna, holidaycheck.pl
Tolles Hotel!
Lukasz, holidaycheck.pl

Kontaktdaten

Hotel Maxymilian
+48 531 070 090
+48 94 354 00 12

hotel@hotel-maxymilian.pl

ul. Marcina Borzymowskiego 3-4
78-100 Kolberg,Polska

Melden Sie sich für unseren Newsletter an. Teilen Sie uns Ihre E-Mail mit, damit Sie als einer der Ersten die aktuellesten Informationen über unsere Sonderangebote erhalten.
Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen